מהו שוק ואיך זה קשור לפוליטיקה ולבוחר הישראלי.

אפשרות הבחירה של האזרח הישראלי הצטמצמה לבחירה באותו הדבר שוב ושוב

4ר.png

האסוציאציה הראשונה שלנו למושג "שוק" היא מספר עצום של דוכנים: ירקות ופירות מכל הסוגים והמינים, הכל בדולר, הלבשה, חמוצים, כבושים, דברי מתיקה ומאפה... בקיצור - שפע של היצעים.


ריבויי המפלגות בפוליטיקה הישראלית כביכול אמור לתת לנו תחושה של שוק בו המבחר הגדול מספק מענה לכל צרכי החיים שלנו ובעיקר קולע לטעם המיוחד אותו אנו אוהבים ומחפשים. אך לצערנו כל הסחורה המשווקת בשוק של הפוליטיקה הישראלית היא זהה ורק העטיפה ושם המפלגה שונים במשהו, הודות ליועצי הפרסום והשיווק הממולחים שהמפלגות שוכרות.


הציבור הישראלי שבוי במציאות הזויה הדוחפת אותו לבחור מדוכני ה"אין ברירה"  הנגישים לו ביום הבוחר. זכות הבחירה של האזרח הישראלי הצטמצמה לבחירה של אותו הדבר שוב ושוב. למרות שזה לא נראה כך, כל המפלגות בישראל לאורך השנים הן שכפול מדויק האחת של האחרת ואין באמת הבדל בין מנהיג זה או אחר. לנו האזרחים, נראה שישנו שוני, הבדל, פער עמדות,  ייחוד אידיאולוגי, אך במבט מפוכח, המהות היא אותה מהות. מדיניות החוץ של מדינת ישראל שרירה וקיימת מיום היווסדה.

 

כל ממשלות ישראל, ללא קשר מי הקים את הממשלה, חרטו על דגלן את עקרונות ההגנה על גבולות המדינה בכל מחיר והגנה על כל ישראלי היכן שלא יהיה בעולם.

 

במדיניות הכלכלית-סוציאלית, כל המפלגות מצהירות שהן רוצות את הטוב ביותר לרווחת כל האזרחים, אך מה שקורה בפועל בחזית זו הוא שרווחת הציבור נעזבת בקרן זווית, וטובת המפלגה ושל הגופים הכלכליים-חברתיים שעומדים מאחוריה, מקבלת את מלוא תשומת לב של נבחרי המפלגה ומקודמת בסדר העדיפויות בכל דרך אפשרית.


דמו בנפשכם מצב בו אין מפלגות. מצב בו נבחרי הציבור נבחרים ישירות ע"י הציבור ומחויבים לציבור שבחר אותם ולא למפלגה כזו או אחרת. דמו בנפשכם מצב בו אין יותר קואליציה, אין יותר סחטנות פוליטית שמשביתה את הרווחה ואת הצמיחה החברתית. מצב בו אין בזבוז של מיליארדים שנגרם כתוצאה מגחמה מעוותת של מפלגה עם חמישה מנדטים שקבעה שנלך כולנו לבחירות חוזרות. דמו בנפשכם שהכוח חוזר אלינו האזרחים ואנו קובעים את את סדר היום במדינה.


מפלגת 'סדר-חדש' לשינוי שיטת הבחירות נוסדה מהצורך האמיתי להביא לשינוי שיצעיד את כולנו אל עבר פוליטיקה נכונה ומתקדמת. השינוי יביא איתו שיח ראוי ומרענן. הפילוג, השסע ושנאת החינם ייעלמו ובמקומם יבואו גאווה ואחדות.

'סדר-חדש' היא מפלגה משימתית וככזו יש לה משימה עיקרית אחת והיא החלפת השיטה, פירוק המפלגות והחזרת הכוח והאמון לאזרחי ישראל.

 

מפלגת 'סדר-חדש' אינה נשענת על אידאולוגיה של ימין או שמאל אלא על הרצון לשינוי אמיתי, להפרדת רשויות מלאה, להגבלת כהונת ראש הממשלה לשתי קדנציות ולהחלפת הסקטוריאליות השבטית בחלוקה אזורית גאוגרפית הוגנת.

 

מועמדי 'סדר-חדש' הם אזרחים מן המניין ללא תמיכה או גב כלכלי - יש לנו רצון ותשוקה להצעיד את מדינת ישראל לעתיד נכון ולסיים את תהליך העמקת הפערים ודחיית השונה. ב-17 לספטמבר יש בכוחכם להפיל את השיטה הישנה ולייצר שינוי אמיתי.

 

מפלגת 'סדר-חדש' מתחייבת שללא חתימה ומימוש הסכם לשינוי שיטת הבחירות, היא לא תצטרף לשום קואליציה שתקום. אותנו לא מעניינים הכיסא, המשרה או השררה. אנו רוצים להחזיר לאזרחי ישראל את הכוח לקבוע את סדר היום במדינה. בחירתכם בנו תיזכר לדורי דורות - היו אתם החלוצים שהעזו לנתץ את מציאות שוק המפלגות המדומיין ולהחזיר לאזרחי המדינה את הכוח לבחור בנציגיהם לשלטון.

 

בתודה,

מפלגת 'סדר-חדש' לשינוי שיטת הבחירות.