מצע מפלגת סדר חדש

לוגו מאושר קנוי הרחבת גבולות.png

בצד המיקוד של 'סדר-חדש' בהשגת המטרה החשובה של שינויי שיטת הבחירות, אנו רוצים לחלוק אתכם את דיעותנו בקשר לנושאים חשובים נוספים:

שקיפות שלטונית


מימדי השחיתות במוסדות המדינה והשלטון עברו כבר מזמן את הקו האדום. המלחמה בשחיתות תתחיל ביצירת שקיפות מוחלטת. כאשר הכל גלוי ומדווח, יהיה הרבה יותר קשה לחברי כנסת, ראשי ממשלות, שרים, מנכל"ים ופקידים בכירים לעשות לביתם. 


אנו נדרוש שכל הפעולות של חברי הכנסת והממשלה תהיינה גלויות לציבור. השקיפות תתבטא בכך שלוחות הפגישות של כל נבחרי הציבור ושל המנכ"לים ונושאי המשרות הרמות במוסדות הממשלתיים יהיו גלויים ופתוחים. כל אזרח יוכל לראות עם מי נבחריו נפגשים ועל איזה נושאים הם מדברים. 


גם ספרי התקציב של המשרדים והחברות הממשלתיות יהיו פתוחים וגלויים עד לרמת השקל הבודד,  במגבלות הדרישות של ביטחון שדה. כנ"ל גם לגבי חברות פרטיות המקבלות תקציבים ממשלתיים. לנו האזרחים תהיה יכולת מעשית לדעת מה הנבחרים שלנו עושים עם הסמכות והכסף שהשאלנו להם.

דיור בר השגה

השגת פתרונות מעשיים לדיור בר השגה עבור זוגות צעירים היא נושא חשוב וכאוב.

לזוגות צעירים רבים, רכישת דירה נראית כחלום שאינו בר השגה ומימוש. רבים מוותרים על החופש האישי שלהם ועוברים בלית ברירה לגור עם ההורים או עם הסבים והסבתות, חלקם עוזב את הארץ ואחרים, מרביתם הורים לילדים, חיים בייאוש וקושי מתמשך.

 

השגת קורת גג לזוג צעיר היא צורך בסיסי שהוא בגדר הכרח החשוב כאוויר לנשימה. חברה בריאה היא חברה בה מימוש צרכיהם הבסיסיים של אזרחיה הוא חובתה של המדינה. מדינת ישראל חייבת ומסוגלת, בלוח זמנים קצר מאוד ובעלויות נמוכות, לפתור את המצוקה.

כיצד ?

ראשית, שינוי שיטת הבחירות יחסל את הסחטנות של מפלגות שמרכיבות את הקואליציה ויאפשר כינון סדר עדיפויות חדש בתקציב המדינה שיתמוך בתכנית לפתרון בתנאים אופטימליים של מצוקת הדיור של הזוגות הצעירים.

 

בנוסף, התוכנית לפתרון מצוקת הדיור של 'סדר חדש', אוגדת בתוכה את מרכיב התחבורה וההסעות למקומות העבודה השונים, בחיסכון כספי אדיר, המאפשר הגעה מהירה נוחה ובטוחה ליעדים.

 

בכל רשות מקומית שקיימת בה תחנת רכבת, תקים המדינה קומפלקס גדול של מבנים רבי קומות ובהם דירות שיושכרו לזוגות צעירים בתנאי שכירות ארוכת טווח ובמחירים נמוכים שיאפשרו לזוג הצעיר לשאת בקלות בתשלומי השכירות ואף לחסוך לעתיד.

 

לדוגמא: זוג צעיר שיבחר את מקום מגוריו באחת מהרשויות המקומיות בהן תיושם התוכנית, ישלם עבור שכירות של דירת שלושה חדרים מחיר ריאלי של כ-2,000 ₪ בחודש לתקופה של 10 שנים עם אופציה ל-10 שנים נוספות. בתקופה מוגנת זו, יוכלו הזוגות הצעירים להפנות חלק משמעותי משכרם לחיסכון שיוביל לרכישת בית של קבע. תוספת החיסכון המצטבר של זוג ממוצע, בהשוואה לנתוני השכירות כיום, יגיע לעשרות אלפי שקלים בשנה אחת.

לתכנית זו תהייה גם השפעה ממתנת משמעותית על מחירי הדירות המשפחתיות בארץ.

אנו זקוקים לתמיכה שלכם היום!!!